Bełchatów z nową siedzibą sądu. W obecnym budynku powstaną mieszkania

2022.06.08
Autor: Iwona Maślak, Urbanity.pl

Ogłoszony został właśnie przetarg na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Bełchatowie. Dotychczasowy budynek zostanie zaadaptowany na mieszkania.

Sąd Apelacyjny w Łodzi ogłosił przetarg na budowę gmachu Sądu Rejonowego w Bełchatowie, który powstanie przy ulicy Pabianickiej. Nowa siedziba będzie miała cztery kondygnacje, z których jedna znajdzie się częściowo pod ziemią.

Główne wejście do Sądu Rejonowego mieściło się będzie od strony ulicy Pabianickiej. Po jego przekroczeniu znajdzie się m.in. portiernia, biuro obsługi interesantów, ogólne biura podawcze, szatnia oraz bufet. Dwie pierwsze kondygnacje zostaną zagospodarowane pod sale rozpraw wydziałów: Cywilnego, Karnego, Rodzinnego i nieletnich, Pracy oraz Ksiąg Wieczystych. W nowym obiekcie swoją siedzibą będzie mieć ośrodek kuratorski, znajdą się w nim także dodatkowe pomieszczenia archiwów. Ponadto powstanie zewnętrzny, naziemny parking dla interesantów.

Szacowany koszt inwestycji to około 33 mln zł. Nowa siedziba bełchatowskiego Sądu Apelacyjnego ma być gotowa w 2025 roku. Wtedy też rozpocznie się remont dotychczasowej lokalizacji sądu przy ulicy Okrzei. Budynek zostanie zaadaptowany na mieszkania.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.