Wyremontowany dworzec w Stalowej Woli odzyskać ma dawny blask i stać się wizytówką miasta


2021.03.29
Autor: Urbanity.pl
Dworzec Stalowa Wola Rozwadów przejdzie gruntowną modernizację i zostanie dostosowany do współczesnych standardów obsługi pasażerów. Obiekt zyska również wiele rozwiązań proekologicznych.

Podpisana została właśnie umowa z konsorcjum firm Texom i AJ Profibud na wykonanie projektu i modernizacji zabytkowego dworca kolejowego w Stalowej Woli. Inwestycja zostanie zrealizowana przy użyciu środków Unii Europejskiej.

Dworzec Stalowa Wola Rozwadów przejdzie gruntowny remont. Elewacja zabytkowego budynku zostanie odtworzona za wzór historycznej, konstrukcja dachu poddana naprawie, a jego pokrycie wymienione na nowe, a fundamenty obiektu wzmocnione oraz zaizolowane. Duże zmiany na podróżnych czekać będą również wewnątrz dworca, gdzie powstanie poczekalnia z ogólnodostępnymi toaletami i pomieszczeniami na kasy biletowe.

W dworcu pojawią się lokale, które przeznaczone zostaną na wynajem. Jedno z pomieszczeń zajmie Straż Ochrony Kolei. W budynku pojawią się elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów.

Zmiany czekają również otoczenie dworca. Dotychczasowa nawierzchnia zostanie wymieniona. Pojawią się też nowe elementy małej architektury w postaci ławek, koszy i stojaków na rowery.

Koszt modernizacji dworca to około 12,1 mln zł brutto. Prace projektowe powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku, a prace remontowe w 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.