Uniejów będzie zarabiał na wodach geotermalnych?


2007.12.23
Autor: PAP
W trzecim kwartale 2008 roku w gminie Uniejów (woj. łódzkie) ma zostać oddany do użytku kompleks basenów z wodą termalną i "Kasztel Rycerski" z miejscami noclegowymi.

Miejscowość ta znana jest z z bogactwa gorących wód, dlatego władze gminy liczą, że dzięki tym inwestycjom za kilka lat uda się miasteczku uzyskać status uzdrowiska termalnego.

Na powierzchni 40 ha wokół uniejowskiego zamku, należącego do jednych z najlepiej zachowanych budowli obronnych średniowiecznej Wielkopolski, trwa budowa kompleksu turystyczno-rekreacyjno-sportowego pod marką "Termy Uniejów".

Jak poinformował PAP Marcin Pamfil z Urzędu Miasta w Uniejowie, chodzi o całoroczną pływalnię otwartą z trzema basenami z wodą termalną o łącznej powierzchni lustra wody ponad 400 m kw., wraz z zapleczem gastronomicznym.

Obok powstaje "Kasztel Rycerski", który składać się będzie z wieży z czterema kondygnacjami przeznaczonymi na sale wystawowe i punkt widokowy oraz budynku z miejscami noclegowymi, salą rycerską, salami warsztatowymi rzemiosła dawnego.

Wartość inwestycji realizowanych w latach 2005-2008 wyniesie ok. 25 mln zł. Kompleks w niedalekiej przyszłości ma być rozbudowany m.in. o krytą pływalnię.

Władze Uniejowa chcą także w przyszłości pozyskać prywatnego inwestora, który wybuduje na tym terenie hotel SPA i obiekty uzdrowiskowe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.