Gant Development rusza z 10 nowymi projektami
W minionym roku wrocławski deweloper sprzedał rekordowe 979 mieszkań brutto o ponad 40 proc. więcej niż w 2009, teraz zakłada, że sprzedaż roczna wyniesie 1200 mieszkań brutto. Główne rynki zbytu to nadal Warszawa, Wrocław i Kraków.
- Na sprzedaż złożą się przede wszystkim inwestycje w Warszawie oraz projekty we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. W tym roku chcemy zacząć 10 nowych projektów o łącznej powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych, w tym drugi etap stołecznej inwestycji przy ul. Sokołowskiej, który ma ruszyć na przełomie drugiego i trzeciego kwartału. Czekamy również na pozwolenie na dużą inwestycję w Krakowie - wylicza Andrzej Szornak, wiceprezes Gant Development.
Plany inwestycyjne Ganta na cały 2011 r. przewidują budowę 1500 mieszkań. Nowe inwestycje powstaną m.in. w Krakowie i Gdańsku. Kontynuacji doczeka się również flagowa inwestycja Ganta w Warszawie (Kaskada na Woli) oraz inwestycja w Poznaniu. Dotychczas ogólnopolski deweloper z powodzeniem plasował na rynku kolejne emisje obligacji finansujące inwestycje grupy. Tak ma być i tym razem.
- Jeszcze w pierwszym kwartale zamierzamy pozyskać z emisji obligacji około 100 mln zł. Pozyskane środki przeznaczymy na zakup nowych projektów najchętniej z pozwoleniem na budowę oraz dofinansowanie trwających już inwestycji - wyjaśnia Andrzej Szornak.
Gant jest aktualnie jedynym deweloperem o ogólnopolskim zasięgu. Inwestycje giełdowej grupy kapitałowej realizowane są m.in.: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Opolu i Polanicy Zdroju.
- Na sprzedaż złożą się przede wszystkim inwestycje w Warszawie oraz projekty we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. W tym roku chcemy zacząć 10 nowych projektów o łącznej powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych, w tym drugi etap stołecznej inwestycji przy ul. Sokołowskiej, który ma ruszyć na przełomie drugiego i trzeciego kwartału. Czekamy również na pozwolenie na dużą inwestycję w Krakowie - wylicza Andrzej Szornak, wiceprezes Gant Development.
- Jeszcze w pierwszym kwartale zamierzamy pozyskać z emisji obligacji około 100 mln zł. Pozyskane środki przeznaczymy na zakup nowych projektów najchętniej z pozwoleniem na budowę oraz dofinansowanie trwających już inwestycji - wyjaśnia Andrzej Szornak.
Gant jest aktualnie jedynym deweloperem o ogólnopolskim zasięgu. Inwestycje giełdowej grupy kapitałowej realizowane są m.in.: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Opolu i Polanicy Zdroju.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra