Hanza Tower w Szczecinie z kredytowaniem

2017-02-10 18:43:16

 

Inwestor wieżowca Hanza Tower w Szczecinie, otrzymał kredytowanie na realizację kompleksu, który stanie na działce przy alei Wyzwolenia. Alior Bank udzielił kredytu w wysokości 138,8 mln zł (plus 3 mln zł na VAT).

Podium wieżowca Hanza Tower w Szczecinie

Podium wieżowca Hanza Tower w Szczecinie

Udzielony kredyt Alior Banku ma na celu sfinansowanie oraz refinansowanie wydatków związanych z budową wieżowca Hanza Tower w Szczecinie.


Kompleks wielofunkcyjny powstaje na działce u zbiegu alei Wyzwolenia z ulicą Odzieżową. W ramach projektu powstanie 30-kondygnacyjny budynek o wysokości około 100 metrów, w którym znajdzie się około 480 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni niecałych 22 000 metrów kwadratowych.



Hanza Tower zaoferuje również powierzchnię komercyjną, która mieściła się będzie na pierwszych pięciu kondygnacjach wieżowca. Na prawie 11 000 mkw. znajdą się pomieszczenia handlowo-usługowe, biurowe oraz konferencyjne.

Przypomnijmy, że już w 2012 roku ruszyła budowa wieżowca Hanza Tower, jednak generalny wykonawca zdołał wykonać jedynie część podziemną inwestycji. Z początkiem bieżącego roku, firma J.W. Construction otrzymała zamienne pozwolenie na budowę kompleksu w zmienionym kształcie.

Ostateczny termin spłaty kredytu został ustalony na koniec września 2020 roku.

 

Źródło Eurobuild CEE

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz