W Poznaniu ruszyła budowa hotelu Hilton

2017-02-15 13:03:34

 

PTB Nickel, jako generalny wykonawca rozpoczął budowę pierwszego w Poznaniu hotelu Hampton by Hilton. Budynek, którego projekt architektoniczny przygotowało biuro AGK Architekci będzie gotowy w czerwcu 2018 roku.

Tak wyglądał będzie pierwszy w Poznaniu hotel  Hampton by Hilton

Tak wyglądał będzie pierwszy w Poznaniu hotel Hampton by Hilton

W połowie lutego br. rozpoczęła się realizacja hotelu Hampton by Hilton, który na zlecenie spółki BB Old Town wybuduje w systemie "pod klucz" firma PTB Nickel.


7-kondygnacyjny hotel będzie miał prawie 5 000 metrów kwadratowych powierzchni, na której znajdzie się 117 pokoi o zróżnicowanym standardzie i ilości łóżek, z czego sześć dedykowanych będzie osobom niepełnosprawnym. W parterze budynku mieścić się będzie recepcja, lobby, pomieszczenie komputerowe dla klientów, sala konferencyjna, bar z restauracją oraz kuchnia.

Centralna część lobby zostanie doświetlona okrągłym świetlikiem wykonanym w obrębie wewnętrznego patio. Strefa fitness dla gości hotelowych zlokalizowana będzie na pierwszym piętrze.

Hampton by Hilton powstaje na działce między ulicami Św. Marcina i Podgórną. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro AGK Architekci. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na czerwiec 2018 roku.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz