Centrum Posnania już oficjalnie otwarte

2016-10-25 13:20:11

 

W Poznaniu otwarte zostało nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe Posnania o powierzchni całkowitej wynoszącej 230 000 metrów kwadratowych. Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości ponad 1,2 mld zł., była firma Eiffage.

Wnętrze galerii Posnania

Wnętrze galerii Posnania

Centrum Posnania to 230 000 mkw., powierzchni całkowitej, z czego ponad 100 000 mkw., zajmują lokale handlowo-usługowe. Budynek składa się z czterech kondygnacji, w tym dwóch pasaży. Zmotoryzowani mogą także skorzystać z podziemnej i naziemnej hali garażowej na 3300 miejsc.


Poznańska galeria spełni kryteria certyfikatu systemu BREEAM ze stopniem bardzo dobry.

Przy budowie Centrum Posnania pracowało średnio miesięcznie około 1 500 pracowników Eiffage i naszych podwykonawców. Wymagało to doskonałej organizacji szerokiego wachlarza prac i koordynacji wielu czynności prowadzonych na olbrzymim placu budowy ? o powierzchni 80 000 m2


- powiedział Jean-Lou Roy, Dyrektor Projektu, Eiffage.

Budowa obiektu trwała 26 miesięcy. Inwestorem projektu są Apsys i Fonciere Euris, a generalnym wykonawcą inwestycji była firma Eiffage Construction. Za projekt architektoniczny odpowiada amerykańskie biuro RTKL. Koszt inwestycji wyniósł 1,2 mld zł.

Posnania dostępna jest pod adresem Pleszewska 1.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz