Kolejny biurowiec Silesia Business Park w Katowicach gotowy

2016-12-12 13:41:27

 

Trzeci biurowiec katowickiego kompleksu Silesia Business Park otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja, która docelowo składała się będzie z czterech budynków, należy do firmy Skanska Property Poland.

Silesia Business Park w Katowicach

Silesia Business Park w Katowicach

Kompleks, który potocznie nazywany jest "Tiramisu", jest jednym z największych parków biurowych w Katowicach. Każdy z budynków biurowych dysponuje powierzchnią najmu na poziomie 12 000 metrów kwadratowych, a wysokość obiektów od poziomu garaży to 52 metry.


Silesia Business Park powstaje przy ulicy Chorzowskiej na terenie dawnej huty Baildon. Każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia medusa group.

Obecnie podpisanych zostało umów najmu na ponad 23 000 mkw. Komercjalizacją kompleksu zajmuje się Skanska Property Poland.

W październiku 2015 roku, biurowce A i B należące do Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam.


 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 1

 strona:  [1]
Benq - Gość

 2016-12-12, 20:34:31

I jak na Skanske przystało budują klocuszki ;)

Odpowiedz