III etap Osiedla Franciszkańskiego. Będzie stacja wypożyczania rowerów

2017-04-18 13:51:27

 

Trwają intensywne prace budowlane trzeciego etapu katowickiego Osiedla Franciszkańskiego. Inwestycja powstaje na działce w rejonie ulic Kijowskiej i Braci Mniejszych, a jej deweloperem jest spółka TDJ Estate.

Postęp prac na budowie III etapu

Postęp prac na budowie III etapu

Od dziesięciu miesięcy realizowany jest trzeci etap inwestycji, gdzie budowa pierwszych trzech budynków przekroczyła już półmetek, a na kolejnych trzech domach, zaawansowanie prac wynosi ponad 30 proc.


W pierwszych trzech budynkach montowane są już instalacje wewnętrzne oraz piony kanalizacji sanitarnej i wentylacyjnej. Prawie wszystkie mieszkania zostały wyposażone w stolarkę okienną. Wykonawca inwestycji prowadzi również prace związane z izolacją termiczną ścian zewnętrznych.

Równolegle trwa sprzedaż mieszkań w III etapie Osiedla Franciszkańskiego. Z 246 lokali mieszkalnych sprzedanych zostało 96, a 117 jest zarezerwowanych. Ta część inwestycji zostanie oddana do użytku w III kwartale bieżącego roku. Trwają już przygotowania do budowy IV etapu inwestycji.

Osiedle Franciszkańskie powstaje w rejonie ulic Kijowskiej i Braci Mniejszych w obrębie Ligoty-Panewnik. W tym roku infrastrukturę osiedlową wzbogaciła także stacja rowerów miejskich. Inwestor podpisał umowę na przygotowanie stacji z firmą Nextbike.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz