Rozrasta się Osiedle Franciszkańskie w Katowicach

2016-09-07 12:53:54

 

Zakończyła się budowa drugiego budynku mieszkalnego na Osiedlu Franciszkańskim w Katowicach. Na czwarty kwartał br., zaplanowano oddanie kolejnego budynku, którego budowa dobiega już końca.

II etap katowickiego osiedla

II etap katowickiego osiedla

Drugi budynek Osiedla Franciszkańska ma 96 mieszkań, z czego 95 została sprzedana, a jeden lokal jest zarezerwowany. Budowa II etapu inwestycji ruszyła w lipcu 2015 roku i składa się z dwóch obiektów. Pierwszy z nich został oddany do użytku w sierpniu 2016 roku, w drugim trwają ostatnie wewnętrzne prace wykończeniowe. Łącznie w tej części osiedla powstały 192 mieszkania, z czego ponad 90 proc. została sprzedana.


Wysokie zainteresowanie mieszkaniami na Osiedlu Franciszkańskim sprawiło, że inwestor - firma TDJ Estate - realizuje już także III etap inwestycji, gdzie powstanie sześć dodatkowych budynków. Każdy liczył będzie siedem kondygnacji, z czego jedna podziemna, jako garaż samochodowy. Sprzedaż mieszkań tej fazy ruszyła w połowie kwietnia.Trzy spośród sześciu nowych obiektów jest już w budowie. Od końca maja przygotowywana jest nowa infrastruktura: powstają sieci wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. W budynkach trwają zaawansowane prace żelbetowe - powstają fundamenty, ściany garaży i stropy.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz