Otwarcie opolskiego Parku Naukowo-Technologicznego

2015-05-27 07:18:20

 

Park Naukowo-Technologiczny

Park Naukowo-Technologiczny

We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie Parku Naukowo-Technologinczego (PNT) w Opolu. Nowa inwestycja jest miejscem, w którym działać mogą firmy z branży informatycznej, przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją narzędzi, chemią oraz start-upy. Budowa dwóch pierwszych budynków to koszt wysokości 14,6 mln zł.

Kompleks składa się z dwóch budynków - obiektu laboratoryjno-doświadczalnego, który jest obecnie fizycznie zapełniony w 30 proc., oraz inkubatora, który jest w pełni zajęty. W inkubatorze funkcjonują firmy głównie z branży informatycznej, ale także start-upy z nowoczesnymi technologiami. Budynek laboratoryjno-doświadczalny to miejsce dla przedsiębiorstw, które produkują narzędzia oraz chemię.


Dwa pierwsze budynki powstały w ramach pierwszego etapu inwestycji. Oba obiekty mają po około 1700 mkw. powierzchni. Inkubator to 3-kondygnacyjny budynek, w którym oprócz pomieszczeń biurowych, znajduje się także sala konferencyjna oraz pomieszczenia socjalne. W obiekcie zainstalowany został m.in. szerokopasmowy internet i serwerownia. Przy inkubatorze znajduje się zewnętrzny parking samochodowy na 120 miejsc.

Obok znajduje się 2-kondygnacyjny budynek laboratoryjno-doświadczalny, gdzie mieszczą się m.in. cztery hale technologiczne, pomieszczenia laboratoryjne i biurowe. Obiekt wybudowany został głównie dla firm z branży biotechnologicznej, ale także chemicznej, motoryzacyjnej czy budowlanej. Budynek wyposażony został w system pełnej wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, szerokopasmowy internet oraz hale technologiczne o wysokości 9 metrów wyposażone w suwnice. Obok obiektu znajduje się zewnętrzny parking dla samochodów ciężarowych.

Budowa kompleksu rozpoczęła się w marcu 2014 roku i kosztowała 14,6 mln zł. Docelowo Park Naukowo-Technologiczny składał się będzie z pięciu budynków.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz