Jeszcze w tym roku ruszy budowa Dekady w Nysie

2016-01-18 17:46:42

 

W drugiej połowie bieżącego roku powinna ruszyć budowa galerii handlowej Dekada w Nysie. 22 grudnia 2015r. Rada Miejska uchwaliła zmianę Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, co pozwala na wybudowanie obiektu handlowego przy ulicy Kolejowej.

Wizualizacja galerii handlowej Dekada w Nysie

Wizualizacja galerii handlowej Dekada w Nysie

Obecnie inwestor - Dekada Realty - czeka na zatwierdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, którego procedura ruszyła jeszcze w 2015 roku. Nowy plan powienien być uchwalony wiosną tego roku, a pierwsze prace budowlane mogłyby ruszyć w drugiej połowie br.


Galeria Dekada w Nysie będzie 2-poziomowym obiektem handlowym o powierzchni handlowo-usługowej na poziomie 19,6 tys. mkw., na której funkcjonować będzie około 70 sklepów oraz restauracje i kawiarnie. Zmotoryzowani będą mogli zaparkować swój samochód w podziemnej hali garażowej na ponad 420 stanowisk. W budynku znajdzie się również 4-salowy multipleks kinowy.

Za koncepcję architektoniczną odpowiada Pracownia Air Projekt z Warszawy. Komercjalizacja galerii rozpoczęła się jesienią 2015 roku, a wynajemem powierzchni w Dekadzie zajmuje się BOIG Property Consulting.

Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł. Budowa ma ruszyć w drugiej połowie tego roku i potrwać do końca przyszłego roku.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz