Wieżowiec Liberty Tower zrealizuje Golub GetHouse

2018-01-08 12:33:08

 

Golub GetHouse zakupił od Liberty Development działkę inwestycyjną znajdującą się przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. W miejscu tym powstać ma 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower.

Pierwotna koncepcja wieżowca Liberty Tower

Pierwotna koncepcja wieżowca Liberty Tower

Zakupiona działka o powierzchni 5,371 m kw. zlokalizowana jest na warszawskiej Woli, przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej. Nowy właściciel gruntu wybuduje tu 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower, który oferował będzie mieszkania na wynajem oraz hotel.


Łącznie w obiekcie znajdzie się około 450 nowoczesnych mieszkań na wynajem wraz z pełną infrastrukturą udogodnień dla mieszkańców, m.in. całodobowa recepcja, centrum fitness, kort do squasha, sala do przyjęć i relaksu, sala konferencyjna, sala kinowa, basen z jacuzzi, miejsca do grillowania oraz zielone tarasy. W podium Liberty Tower funkcjonował będzie wysokiej klasy hotel.

W transakcji zakupu nowemu właścicielowi doradzała kancelaria LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.

Na działce, na której Golub GetHouse wybuduje wieżowiec, znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z domem Duschika, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych "Duschik & Scholze", powstałej w latach 1875-1876. Wiadomo, że wszystkie elementy historyczne zostaną przez inwestora odrestaurowane i wkomponowane w nowy projekt.

Obecnie inwestycja jest na etapie konkursu, który wyłoni pracownię odpowiedzialną za koncepcję inwestycji.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz