W Warszawie powstanie 188-metrowy wieżowiec na Woli

2017-01-08 14:33:22

 

Ghelamco Poland prowadzi starania o dokumenty środowiskowe, które pozwolą na realizację kolejnego warszawskiego wieżowca, nazwanego roboczo Spinnaker Tower. Wiadomo jednak, że nowy obiekt nie powstanie szybko.

Koncepcja architektoniczna wieżowca Spinnaker Tower

Koncepcja architektoniczna wieżowca Spinnaker Tower

Na warszawskiej Woli, w narożniku ulic Prostej i Towarowej, belgijski deweloper chce wybudować 188-metrowy wieżowiec Spinnaker Tower. Na działkach o łącznej powierzchni ponad 3 011 metrów kwadratowych powstanie obiekt podzielony na dwie części.


Główną częścią inwestycji będzie 49-kondygnacyjna wieża o wysokości do 188 metrów. Niższy, 10-kondygnacyjny budynek będzie liczył 41 metrów wysokości. Łącznie oba biurowce dostarczą na warszawski rynek 54 500 mkw., powierzchni najmu.

W ramach inwestycji Spinnaker Tower powstanie również podziemny parking samochodowy na około 460 miejsc postojowych. Wieżowiec zaoferuje również przestrzeń handlowo-usługową.

Wiadomo jednak, że nowy wieżowiec na Woli nie powstanie szybko. W pierwszej kolejności, Ghelamco koncentruje się na realizacji projektu The Warsaw Hub. Z informacji portalu Eurobuild CEE wynika, że budowa obiektu ruszy po uzyskaniu odpowiedniego poziomu komercjalizacji inwestycji.

 

Źródło Eurobuild CEE

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz