Rotunda w Warszawie idzie do rewitalizacji

2017-02-17 08:22:51

 

W pierwszym kwartale bieżącego roku rozpocznie się rewitalizacja warszawskiej Rotundy, należącej do PKO BP. Wykonawcą prac została firma NDI, która wykona zadanie w dwa lata.

Koncepcja rewitalizacji warszawskiej Rotundy

Koncepcja rewitalizacji warszawskiej Rotundy

Właściciel Rotundy przekazał już plac budowy generalnemu wykonawcy - firmie NDI. Zrewitalizowany obiekt będzie przestrzenią usługową, bankową oraz społeczną i rekreacyjną, otwartą dla wszystkich mieszkańców.


Według projektu pracowni architektonicznej Gwin&Siuta, Rotunda odzyskać ma swój dawny blask. Przywrócone zostaną walory pierwotnego budynku, w tym m.in. przeszklenie ścian zewnętrznych. Dodatkowo obiekt wzbogacony zostanie o inteligentne rozwiązania i funkcje.

Placówka banku PKO BP, mieściła się będzie na parterze i podziemiu. Całe pierwsze piętro zmodernizowanej Rotundy zajmie przestrzeń publiczna, czuli "Salon Miejski" o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. W miejscu tym znajdzie się multimedialny punkt informacji o wydarzeniach kulturalnych, miejsce odpoczynku i spotkań, galeria sztuki czy kawiarnia.

Prace przy rewitalizacji warszawskiego budynku ruszą jeszcze w pierwszym kwartale tego roku i potrwają około dwóch lat.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 3

 strona:  [1]
tomekchr - Gość

 2017-02-17, 09:08:05

Po rewitalizacji zalepią szklaną elewację reklamami i po odzyskanym blasku nie będzie ani śladu.
Arek - Gość

 2017-02-20, 11:53:24

no ja jestem ciekawy, jak to będzie wyglądało po rewitalizacji. zazwyczaj takie prace są tylko na plus i odświeżają ten szary,miejski krajobraz. licze na to, ze teraz tez tak bedzie... ;)
BasiaW. - Gość

 2017-02-21, 10:12:46

Reprezentuję pokolenie zdecydowanie 30+ i nie wyobrażam sobie Warszawy bez Rotundy! Od lat jest to dla mnie główne miejsce spotkań. Mam nadzieję, że obecny plac budowy wkrótce zamieni się w coś pięknego! Jestem fanką przeszklonych budynków.

Odpowiedz