Mennica Legacy Tower wychodzi z ziemi i zaczyna piąć się w górę

2017-12-05 09:42:00

 

Pod koniec listopada br., zakończyła się budowa 4-kondygnacyjnej podziemnej części warszawskiego wieżowca Mennica Legacy Tower. Inwestycja, która realizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej, to wspólny projekt Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej.

Projekt kompleksu Mennica Legacy Tower w Warszawie

Projekt kompleksu Mennica Legacy Tower w Warszawie

27 listopada br., Warbud S.A., jako generalny wykonawca inwestycji Mennica Legacy Tower, zakończył budowę 4-kondygnacyjnej podziemnej części biurowca. Przypomnijmy, że pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2016 roku.


Obecnie na działce przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na Woli, na poziomie parteru wykonywana jest już część nadziemna konstrukcji, a w części podziemnej rozpoczęto realizację robót murowych.

Moment, w którym budynek wychodzi z ziemi i zaczyna piąć się w górę z niecierpliwością jest oczekiwany przez każdego inwestora. To od tej chwili szybkie tempo budowy zauważalne jest dla każdego obserwatora. Od teraz, każdego tygodnia powstanie jedno piętro konstrukcji 32-kondygnacyjnej inwestycji biurowej. Za niespełna osiem miesięcy cała, ponad 140 metrowa konstrukcja wieży będzie gotowa

- mówi Piotr Turchoński, Dyrektor Rozwoju Golub GetHouse.

Mennica Legacy Tower będzie kompleksem składającym się z 140-metrowej wieży oraz 43-metrowego budynku. Łącznie inwestycja zaoferuje 65 630 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni Goettsch Partners
z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Warszawski kompleks realizowany jest zzgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Outstanding.

Cała inwestycja będzie gotowa jesienią 2019 roku.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 1

 strona:  [1]
AA - Gość

 2017-12-05, 19:22:37

NARESZCIE!!!

Odpowiedz