Hines sprzedaje biurowiec Proximo I

2017-08-10 08:17:31

 

Hines za 116,6 mln euro sprzedał biurowiec Proximo I w Warszawie, największemu czeskiemu otwartemu funduszowi nieruchomości REICO. Portfolio nabywcy liczy dwanaście budynków, w tym sześć w Pradze, trzy w Bratysławie, oraz po jednej nieruchomości zlokalizowanej w Warszawie, Brnie oraz w Czeskich Budziejowicach.

Biurowiec Proximo I w Warszawie

Biurowiec Proximo I w Warszawie

Biurowiec Proximo I zlokalizowany jest przy stacji metra Rondo Daszyńskiego i oferuje łącznie 28 400 metrów kwadratowych powierzchni najmu na dwunastu piętrach. Na parterze znajdują się lokale handlowo-usługowe o powierzchni około 2 000 mkw. Budynek został otwarty w czerwcu 2016 roku.


Nowym właścicielem warszawskiego biurowca jest REICO - zarządcy największego i najstarszego czeskiego otwartego funduszu nieruchomościowego.

Poziom komercjalizacji biurowca wynosi obecnie ponad 95 proc. Największym najemcą Proximo I jest amerykańska firma Stanley Black & Decker. Wśród pozostałych firm znajduje się Grupa Pracuj, Takeda, Manpower, Six oraz Hines Polska.

Biurowiec zaprojektowany został przez brytyjskie biuro Rolfe Judd. Budynek otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz