Znamy projekt nowej Płockiej Galerii Sztuki

2018-01-04 10:16:36

 

W konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej nowej siedziby Płockiej Galerii Sztuki najwyższe uznanie zdobył projekt biura Proarchitektura. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 2-3 lat.

Płocka Galeria Sztuki - koncepcja architektoniczny biura Proarchitektura

Płocka Galeria Sztuki - koncepcja architektoniczny biura Proarchitektura

Projekt pracowni architektonicznej Proarchitektura zdobył najwyższe oceny w konkursie organizowanym przez władze Płocka. Nowa siedziba Płockiej Galerii Sztuki mieściła się będzie na działce przy ulicy Sienkiewicza 51.


Inwestycja składa się z istniejącego obecnie budynku, nowego budynku i wirydarza. Istniejący obiekt zostanie połączony z nową konstrukcją poprzez wyburzenie jego zachodniej ściany i pozostawienie filarów i podciągów konstrukcyjnych. Pozwoli to na połączenie parterów w w starym i nowym budynku.

W dolnej części Płockiej Galerii Sztuki znajdzie się m.in. punkt informacyjny, kasy, szatnie, kawiarnia i sanitariaty. Kolejne poziomy zostaną połączone dwiema klatkami schodowymi. Całość uzupełni dziedziniec, który dostępny będzie ze wszystkich części parteru. Komunikację pomiędzy poziomami zapewnią nowoczesne windy.

Jedną z charakterystycznych cech nowego projektu jest jego elewacja, która ma przyjąć formę mozaiki wykonanej z tytanowo - cynkowych "łusek". Będzie to rozpoznawalna wizytówka nowego projektu, który stanie się jednym z najbardziej wyjątkowych budynków w Płocku


- mówi dr Wojciech Paciorkiewicz, współzałożyciel Proarchitektury.

Płocka Galeria Sztuki realizowana będzie po uzyskaniu dofinansowania ze środków unijnych.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz