Miniaturka Osiedle Listopadowa
Współtworzyli
Grand84
Boyakki19
Logo Osiedle Listopadowa

Osiedle Listopadowa

Listopadowa 60
92-006 Łódź
woj. łódzkie
Informacje
Kompleks
handlowo-usługowy, biurowy
niska
Widzew
2014 - kwiecień
Ezbud-Budownictwo Zenon Łaski

Dane techniczne
3
1
142
2

Informacje dodatkowe
  • - inwestycja realizowana w dwóch etapach. I etap - ogółem 60 mieszkań, II etap - ogółem 82 mieszkania i 2 lokale usługowe
  • - mieszkania o powierzchni od 39 m2 do 124 m2

Osiedle Listopadowa

Wyświetlono 0 razy | Ostatnio zmodyfikowano - 2013-08-08 22:12:33

Wizualizacje Osiedle Listopadowa Wizualizacje Osiedle Listopadowa Wizualizacje Osiedle Listopadowa Wizualizacje Osiedle Listopadowa Wizualizacje Osiedle Listopadowa Wizualizacje Osiedle Listopadowa

Lokalizacja - mapa - dojazd

Powiązane firmy

hd - Gość

 2014-03-25, 15:14:32

swoja droga - uwaga do Pana lodziaka - ciekawe, czy Pana prawnik poinformowal Pana, iz nie musi Pan biec do Tomaszowa podpisywac umowe u notariusza wybranego przez developera, czy tez grzecznie pomaszerowal Pan do Tomaszowa
hd - Gość

 2014-03-25, 15:18:44

od dluzszego czasu przygladam sie poczynaniom developerow, kompletna dezinformacja, brak przedstawiania pelnej informacji o inwestycji to dzien powszedni, sa tez takie kurioza, ktore wymuszaja zanizanie podatku VAT poprzez podawanie nieprawdziwych cen w umowach, na tym polu EZBUD jeszcze sie nie popisal, niemniej zakup nieruchomosci - niewazne czy za 3950 za m2 czy 5000 za m/2 od dewelopera bedacego tak naprawde osoba fizyczna bez zadnych zabezpieczen? dlatego podziwiam nabywcow.
gość - Gość

 2014-03-26, 14:43:39

do "hd-Gość": odpowiem pytaniem ... a czy słyszał Pan/i o firmie CEM MIX Piotra Misztala budującej i z powodzeniem sprzedającej mieszkania na Janowie? Pzdr.
łodziak - Gość

 2014-03-27, 15:09:56

Po raz kolejny, osoby, które nie dokonały zakupu, wprowadzają pozostałych w błąd, bo nikt nie zmuszał mnie do podpisywania umowy w Tomaszowie, bo takiego przymusu nie ma,ale stawki Notariuszy w Łodzi u których pytałem nie były zadawalające, a to że Deweloper korzysta z usług konkretnego Notariusza to już spotkałem nie raz i mnie to nie dziwi. Notariusz w Tomaszowie odpowiadał mi cenowo, a mój radca prawny nie zakwestionował zapisów w umowie. Swoją drogą Notariusz z Tomaszowa był bardzo konkretny i odpowiadał na wszystkie moje pytania, które padły przy podpisywaniu umowy. Jeśli chodzi o umowę to ją czytałem i to nie raz, a jeśli "hd" nic nie zrozumiał z przeczytanej umowy( o ile przeczytał), to zaczynam ubolewać nad poziomem wykształcenia moich rodaków. Zawsze można rozwiązać umowę deweloperską, "hd" nie przedstawiaj mnie w sytuacji osoby bez wyjścia bo jest to jak najbardziej mylne.
łodziak - Gość

 2014-03-27, 15:29:35

do "Gość": "a jeśli ktoś kupił już mieszkanie to może by był czas by spróbować coś zadziałać", skoro nie kupiłeś/łaś mieszkania na tym Osiedlu to proszę nie pouczaj innych co mają robić, bo każdy jest Panem swojego losu, czasu i pieniędzy, a to czy podjąłem kroki w tym kierunku czy też nie to napewno nie będę tutaj informować o tym wszystkich, bo moje życie to nie Big Brother. Jestem prawie pewien, że część osób, które tutaj pisze, czekają tylko na newsa, że wszystko jest ok, żeby polecieć i kupić tam mieszkanie.
Gość - Gość

 2014-03-27, 21:34:11

do 'łodziak- Gość"- ja nikogo nie pouczam, moje intencje były i są jak najlepsze, jedyne co, to w/g mnie należałoby utrzeć nosa deweloperowi, że nie raczy poinformować o wszystkich ważnych kwestiach..a jak taki jesteś ważniak i chojrak to potem nie blokuj w akcie desperaci strajkując ulic naszego miasta bo "budują drogę przed twoim balkonem..."i nie obwiniaj o wszytko innych .... tylko pomyśl że sam zdecydowałeś się na kupno mieszkania w takiej a nie innej lokalizacji... jak to się mówi krótko a treściwie widziały gały co brały"
łodziak - Gość

 2014-03-27, 23:23:51

do "Gość" skoro tak to też napiszę wprost, ty człowieku nie wiesz co ty czytasz, chyba wyraźnie napisałem, że nikt nie ukrywał przede mną faktu planów drogi, a umowa nie jest "nie jasna", terminy które są w niej zawarte są dla mnie jasne. Ja nie mam zamiaru nikomu "ucierać nosa", bo bo nie widzę w tym najmniejszego sensu, takie zachowanie mnie przeraża, skoro występujesz na tym forum, aby działać niekorzystnie dla tego Osiedla, to w momencie kiedy kupuje tam mieszkanie, jesteś moim przeciwnikiem, po części walczysz ze mną. Nie rozumiem tego.Co tobą kieruje? Dla mnie to jest chore!!!
hd - Gość

 2014-03-27, 23:46:33

do "Gosc", mysle ze Pan lodziak dokonal (o ile w ogole) transakcji zycia za 3900 z m2 i nie powinnismy zaklocac jego szczescia, jesli zapis "przeniesienie wlasnosci lokalu nastapi w terminie miesiaca od zakonczenia prac budowlanych" uwaza za ostry, nie przeszkadza mu droga pod oknem, dajmy mu cieszyc sie jego malym szczesciem :P
łodziak - Gość

 2014-03-27, 23:52:43

"hd" niestety nie trafiłeś, jeśli chodzi o termin przeniesienia własności w umowie mam określony do dnia 31.12.2014r. Nie znasz zapisów umowy, więc o czym my tutaj piszemy.
łodziak - Gość

 2014-03-27, 23:56:02

"hd" i "Gość" jak odrobicie dzieci lekcje i przeczytacie chociaż raz projekt umowy deweloperskiej to może porozmawiamy, na chwilę obecną nie macie zielonego pojęcia o czym piszecie, a jedynie obrażacie.
kari - Gość

 2014-03-28, 08:50:56

też miaałam podpisać umowę z tym deweloperem, projekt super, położenie też i ta przekleta droga... na poczatku byłam w 100% pewna swojej decyzji, mieliśmy już załatwaić kredyt, ale wysłałam wzór umowy do prawnika, a ten pod hasłem "zapisy niekorzystne" przysłał mi listę składającą się z 10 punktów.
-uiszczenie całej kwoty za mieszkanie przed planowanym wybudowaniem, zaznaczam wybudowaniem, nawet nie odbiorem budynków-wszystkich a jest ich 6, stoją na jednej działce, więc wszystkie mają być gotowe do czerwca, a to jest niemożliwe
-nawet słowa o terminie odbioru mieszkania przez nabywce
-przeniesienie własności dopiero w grudniu
- brak rachunku powierniczego
-jeżeli Deweloper nie przeniesie praw na nabywce do końca grudnia to należy mu wyznaczyć jeszcze 120 dni co daje 4 miesiące na przeniesienie praw.

To są najniekorzystniejsze zapisy.
łodziak - Gość

 2014-03-28, 09:48:39

nie napotkałem żadnych trudności, aby ostatnia rata za mieszkanie miała wpłynąć w momencie planowego oddania budynku - więc absolutnie nie zgadzam się z "kari", całe Osiedle ma być wybudowane do końca roku, dlatego w umowach jest zapis o przeniesieniu własności do końca roku. Umowa zawiera zapisy o terminach odbioru mieszkania. Mam wrażenie, że pewne osoby zatrzymały się na pewnym etapie inwestycji i nie są świadome aktualnych ustaleń i tym samym wprowadzają zamieszanie.
Niepewna - Gość

 2014-03-28, 10:18:38

Byłam na tym Osiedlu i nadal zastanawiam się, czy kupować tam mieszkanie. Czytając to forum zastanawia mnie, czy osoby, które piszą tutaj, że już prawie kupiły, ale jednak wycofały się gdzie kupiły mieszkania, na jakich innych inwestycjach. Może nie kupiły, a wstrzymały się z tą decyzją i tak jak pisze "łodziak" czekają i nadal są zainteresowane tym Osiedlem.
Gość - Gość

 2014-03-28, 11:16:04

do "łodziak-gość" byłem zainteresowany kupnem mieszkania na tym osiedlu w listopadzie.... o żadnej drodze nie było wtedy mowy ....fakt umowy na ten dzień nie widziałem.. ale chyba Pani z biura coś na ten temat powinny wiedzieć, gdy zajrzałem w plany miejscowe i ponownie zapytałem Panie dziwnie nabrały wody w usta... i to ma być w porządku... może gdybym nie zapytał i nie dopytywał temat nigdy by"nie wypłynął" wszyscy kupowali by mieszkania a za kilkanaście miesięcy wybudowano by piękno drogę przez "moje"piękne osiedle;-) "łodziaku" Ty naprawdę jesteś przeciwko mnie ;-( życzę Ci wszystkiego najlepszego i oby ta droga tam nie powstała.
kari - Gość

 2014-03-31, 10:12:39

ja kupiłam w arboretum, mają teraz ciekawe oferty, promocyjne, inwestycja juz stoi, firma ok.
hd - Gość

 2014-04-03, 02:54:39

zapisy w umowie wygladaja dokladnie tak jak pisze "kari" i sa skrajnie niekorzystne dla nabywcy, byc moze jednak Pan lodziak ma inna umowe, w kazdym razie gdy tzw. normalny "klient" chce cokolwiek negocjowac slyszy "moze Pan sobie kupic gdzie indziej", Panie z biura developera jak ognia boja sie kontaktu z prawnikami klientow - o czyms to swiadczy.
kari - Gość

 2014-04-04, 23:08:10

do łodziak
zakończenie inwestycji nie jest równoznacZne z przeniesieniem praw na nabywcę, zazwyczaj to drugie następuje długo długo po. najpierw muszą odebrać budynek a to trwa, potem odbiory nabywców, a na szarym końcu przeniesienie praw, a pieniądze odpoczywają sobie długo, długo na koncie dewelopera
inna - Gość

 2014-04-07, 09:55:33

nie zgadzam się z "hd" przy negocjowaniu warunków umowy, np terminów płatności i wysokości rat, nikt nie powiedział nigdy w tej firmie do mnie "że można kupić gdzieś indziej", a w celu wyjaśnienia paru kwestii zaproponowano mi spotkanie z Właścicielem, czyli podejście jak najbardziej profesjonalne. "hd" chyba firmy pomylił, przynajmniej ja mam takie wrażenie jak czytam jego wypowiedzi.
hd - Gość

 2014-04-07, 12:09:13

Pani 'inna' prosze nie wprowadzac w błąd forumowiczów, z wielu znanych mi osób, które dokonały zakupu mieszkania/domu od EZBUD, bądź planowały takiego zakupu dokonać nikomu nie udało sie spotkać z Panem Łaskim i to jest fakt, człowiek ten posługuje się pełnomocnikami przy podpisywaniu umów, no chyba, że jest Pani jedną z jego pracownic.
inna - Gość

 2014-04-07, 16:21:23

"hd", proszę nie wyrażać takich komentarzy, bo czasami bywając na dyżurach na terenie inwestycji widywałam Pana Łaskiego. Jeśli chce Pan na siłę wprowadzać w błąd wszystkich zainteresowanych to życzę powodzenia, ważne że ja znam prawdę i wiem co piszę.
Kazimierz - Gość

 2014-04-07, 22:35:31

Ja poważnie zastanawiam się nad kupnem mieszkania na tym osiedlu dla mojego syna, wszystko wydaje się ok, ale znajomy z urzędu miasta powiedział mi że jest jakiś problem z drogą która będzie wybudowana przez miasto w środku osiedla?

Martwię się że spadnie wartość tych mieszkań, ze względu na kurz i hałas. W sumie to powinienem zadzwonić do developera i dowiedzieć się, chyba tak zrobię, nie wiem czy wiecie coś na ten temat, proszę o pomoc, bo zależy mi na bezstronnej informacji. Wiem że jak zadzwonię do developera wszystko będzie super, a później okaże się że jest jak zawsze.

Jak się coś dowiem to wam powiem.
bob - Gość

 2014-04-12, 09:43:03

Czyli co? Nie kupować? Rozmawiał ktoś z jakimś prawnikiem? Czy w umowie kupna tego mieszkania jest napisane cokolwiek o tej drodze? Bo jeśli tam ma powstać jakaś wspólnota mieszkaniowa to cały ten teren będzie należał do wspólnoty?
Proszę osoby które kupiły mieszkania albo chcą kupić i orientowały się w temacie napisać na maila listopadowalodz@o2.pl imię i swój tel. będziemy działać w grupie zawsze raźniej :)
A na dewelopera bym nie liczył bo wiadomo, że oni chcą sprzedać i pozbyć się problemu.
hd - Gość

 2014-04-16, 10:48:11

http://www.mpu.lodz.pl/data/notices/uchwala_1.pdf

UCHWAŁA NR LXVIII/1471/13
RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI
z dnia 11 września 2013 r.
--------------------------------------------------------
polecam lekture Pani Inna, Panu lodziakowi, o ile umiejetnosc czytania ze zrozumieniem nie jest Panstwu obca, to sa fakty, jesli uwazacie, ze droga nie powstanie - powodzenia, zawsze jest i taka szansa, ty niemniej to sa FAKTY.
mhm - Gość

 2014-04-16, 15:39:38

faktem jest też to że byłem w MPU i to że jest plan (zatwierdzony po tym jak została wydana zgoda na budowę - słowa pracownika MPU) nie jest jednoznaczne ze 100% pewnością że to powstanie
po 1 plan zawsze mozna zmienic
po 2 i tak nie dożyjemy czasów budowy tej drogi
pozdrawiam mądrali
kari - Gość

 2014-04-16, 18:30:03

"róbta co chceta" wasze pieniądze a innym nic do tego, może będzie dobrze!
warior - Gość

 2014-04-16, 21:55:11

W Krakowie mogliśmy zobaczyć , jak wygląda początek budowy ulicy , która zawarta była w planie. Przykucie się do słupa nic nie pomogło.
kryśka - Gość

 2014-04-16, 22:25:45

Będzie bliżej do parku i lepszy dojazd, ja tam widzę same plusy tej drogi. Poza tym nie będzie na niej hałaśliwej komunikacji miejskiej, bo w planie przewidują to na innych drogach :-) Pozdrawiam przyszłych sąsiadów
kryśka - Gość

 2014-04-16, 22:35:28

Wg starego planu na mieszkańca ma przypadać 1 miejsce postojowe, wg nowego planu już 2 mp. W związku z tym jeśli w ogóle powstanie ta droga, to również powinny zostać zagwarantowane dodatkowe miejsca postojowe, co jak dla mnie byłoby kolejnym plusem.
aha - Gość

 2014-04-16, 23:45:53

moze mi ktos pokazac ten nowy plan gdzie niby te miejsca postojowe sa poupychane miedzy blokami?
wojtek - Gość

 2014-04-16, 23:48:44

jak mi zaplaca za m2 tyle ile zaplacili temu facetowi w krakowie to niech budują nawet autostrade ;)

Odpowiedz