Łódzki kompleks Cross Point z dwoma kolejnymi biurowcami

2016-03-23 08:08:36

 

Znamy szczegóły drugiego etapu kompleksu biurowego Cross Point, który powstanie u zbiegu ulicy Milionowej i alei Rydza Śmigłego na łódzkim Widzewie. W 2017 roku oddane zostaną do użytku dwa kolejne budynki biurowe.

Wizualizacja kolejnego etapu kompleksu Cross Point w Łodzi

Wizualizacja kolejnego etapu kompleksu Cross Point w Łodzi

U zbiegu ulicy Milionowej i alei Rydza Śmigłego ruszyła budowa dwóch kolejnych budynków biurowych, których inwestorem jest spółka z grupy Mermaid. Jednocześnie trwa realizacja obiektów o powierzchni użytkowej 3 300 mkw., i 6 200 mkw. Dzięki inwestycji, kompleks Cross Point powiększy się do około 22 500 mkw.


Mniejszy z biurowców zostanie postawiony na słupach, dzięki czemu część biurowa zlokalizowana będzie od pierwszego piętra, a na poziomie terenu oraz w parterze, znajdzie się 60 miejsc parkingowych. W większym budynku miejsca parkingowe mieściły się będą w podziemnej hali garażowej - 86 oraz na stanowiskach zewnętrznych, gdzie znajdzie się 15 dodatkowych stanowisk.

Za projekt architektoniczny mniejszego biurowca odpowiada biuro Wójcik Pomianowska z Łodzi, a projekt większego budynku powstał w pracowni PRC Architekci. Nowe biurowce zostaną oddane do użytku w kwietniu i październiku przyszłego roku. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Mostostal Warszawa.

Inwestor podpisał już umowy najmu na ponad 6000 mkw. powierzchni biurowej, a jednym z głównych najemców zostanie bank Nordea.

 

Źródło Eurobuild CEE

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz