Budimex rozpocznie prace w kompleksie Monopolis

2018.02.13

Zakończyły się przygotowawcze prace konserwatorskie na działce przy ulicy Stanisława Kopcińskiego w Łodzi, na której powstanie wielofunkcyjny kompleks Monopolis. Generalnym wykonawcą I etapu inwestycji została firma Budimex.

Rusza realizacja wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis, który powstanie w zabytkowych przestrzeniach łódzkiego Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Inwestor projektu, firma
Virako, na generalnego wykonawcę pierwszego etapu inwestycji wybrała spółkę Budimex.

W ramach projektu Monopolis odrestaurowane zostaną historyczne obiekty, w których znajdzie się nowoczesna przestrzeń biurowa, powstaną restauracje, klub dla dzieci, muzeum, teatr oraz zielony skwer. Punktem centralnym kompleksu będzie zespół zabytkowych budynków, dawnego Monopolu Wódczanego z początku XX wieku, w których przez 115 lat produkowano i rozlewano wódkę.

Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni Grupa5 Architekci we współpracy z łódzkim biurem Jerzego Lutomskiego. Firma Mosaicon przeprowadziła prace konserwatorskie związane z oczyszczeniem cegieł w zabytkowych gmachach dawnego Monopolu. Za nadzór inwestorski odpowiedzialna będzie firma Uni-Form. Wyłącznym agentem ds komercjalizacji Monopolis jest firma doradcza JLL.

Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM.

Łódzki Monopolis to 29 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowo-usługowej. W postindustrialnych przestrzeniach historycznego budynku M1 powstanie w pierwszym etapie 7 000 mkw. biur, a w drugiej fazie projektu w dwóch nowych gmachach M2 i M3 - odpowiednio 8 770 i 8 150 mkw. Kolejne 5 000 mkw. to usługi, basen i teatr zlokalizowane w pozostałych budynkach historycznych.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Monopolis, Budimex, Mosaicon, grupa 5 architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.