Miniaturka Galeria Bawełnianka
Współtworzyli
Grand516
Boyakki429
popak2074
Wo927
samochodek6

Wiadomości

Galeria Bawełnianka Bełchatów

strona:  [1]  [2]

Galeria Bawełnianka dopiero w październiku

2014-02-17 08:44:04

Przeciąga się decyzja inwestora bełchatowskiej Galerii Bawełnianka dotycząca otwarcia budynku. Wcześniejsze informacje mówiły o sierpniu br., obecnie nawet taki termin wydaje się mało realistyczny, bo przy optymistycznych założeniach galeria uruchomiona zostanie dopiero w październiku tego roku.

Jak tłumaczą się przedstawiciele Bawełnianki, obecnie nadal trwa proces komercjalizacji obiektu, a ostateczny skład najemców poznamy dopiero, gdy wyznaczona będzie data otwarcia galerii.

Wyłącznym agentem, dbającym o optymalny dobór najemców, jest międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Cushman&Wakefield. Natomiast autorem projektu... więcej

Bełchatowska Bawełnianka dopiero w 2014

2013-07-22 11:46:50

Inwestor budowanej w Bełchatowie Galerii Bawełnianka oficjalnie potwierdził, że w tym roku obiekt zlokalizowany przy ulicy Sienkiewicza nie zostanie oddany do użytkowania.

Inwestor oznajmił, że otwarcie Galerii Bawełnianka planowane jest w 2014.

Od dłuższego czasu coraz głośniejsze były plotki, czy obiekt w ogóle zostanie otwarty. Zaprzeczają temu jednak prace, które wciąż trwają w galerii. Oświetlony został komin po Bełchatowskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego, który ma być symbolem nowej galerii.

Nieoficjaln... więcej

   

Galeria Bawełnianka później niż planowano

2012-04-30 12:44:53

Z powodu zmiany konstrukcji galerii handlowej Bawełnianka budowanej w Bełchatowie o pół roku przesunięto datę oddania obiektu do użytku. Z początkowo planowanej daty 15 maja br., pierwsi klienci zrobią zakupy dopiero 30 listopada 2012 r.

Zarząd Mirbud S.A. poinformował o podpisaniu aneksu do umowy z dnia 27.04.2011 r., zawartej z inwestorem - spółką Bawełnianka.

Wprowadzone zmiany w konstrukcji obiektu spowodowały wzrost całkowitej wartości umowy z 105,8 mln zł brutto do 108,9 mln zł brutto.... więcej

Budowa bełchatowskiej galerii Bawełnianka zgodnie z planem

2012-03-12 12:55:21

Prace architektoniczno-budowlane galerii Bawełnianka realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Już wkrótce obiekt zostanie na całej powierzchni przykryty stropodachem. Równocześnie trwają prace murarskie i instalacyjne. Ponadto już wykonywane są posadzki wewnątrz budynku i konstrukcja pod tzw. świetlik wokół komina, czyli przeszklone zadaszenie w centralnej części galeria Bawełnianka.... więcej

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę galerii Bawełnianka

2011-09-21 18:19:11

20 września 2011 w Bełchatowie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę galerii Bawełnianka.

To kolejny etap realizacji przedsięwzięcia i niezwykle ważne wydarzenie w historii całej inwestycji.

- Ceremonia wmurowania aktu erekcyjnego jest wydarzeniem pieczętującym kolejny etap budowy galerii, która powstaje zgodnie z przyjętym harmonogramem prac. Wydarzenie ma wymiar symboliczny, jednak jest również jednym z najważniejszych momentów budowy galerii - mówi Krzysztof Włuka, p... więcej

Galeria Bawełnianka z finansowaniem

2011-08-04 16:42:36

Spółka Bawełnianka podpisała umowę kredytową na realizację budowy centrum handlowo-rozrywkowego w Bełchatowie. Koszt budowy galerii Bawełnianka to ponad 105 mln PLN brutto. Inwestycję finansuje Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.

"Bawełnianka jest pierwszą tego typu inwestycją w Bełchatowie. Galeria powstaje w centrum miasta, przy głównej arterii komunikacyjnej. Znakomita lokalizacja oraz szeroka oferta handlowa, usługowa i rozrywkowa to najważniejsze atuty naszej galerii, a przedsięwzięcie wpisuje się w oczekiwania i potrzeby mieszkańców Bełchatowa i okolic" - mówi Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnian... więcej

Prace przy Galerii Bawełnianka nabierają tempa

2011-07-20 17:01:31

Praca placu budowy galerii Bawełnianka w Bełchatowie nabiera tempa. Robotnicy wylewają już fundamenty. W najbliższych dniach mają się tam pojawić olbrzymie stacjonarne żurawie obrotowe.

W momencie najbardziej zaawansowanych prac przy budowie galerii ma pracować nawet do trzech tysięcy osób.

Bawełnianka powstaje w centrum Bełchatowa, a termin zakończenia jej budowy zaplanowano na drugą połowę 2012 roku. Powierzchnię 23 tysięcy mkw. zapełni m.in. ponad 100 butików i sklepów. Na terenie galerii powstanie bezpłatny parking liczący 700 miejsc.

Bawełnianka jest pie... więcej

Boom budowlany w Bełchatowie

2011-07-18 12:34:44

W tym roku w Bełchatowie ruszą 4 duże inwestycje budowlane, w sumie ma na nich pracować około 4 tys. osób. Takiego boomu budowlanego Bełchatów nie przeżywał od czasu wybudowania miejscowej elektrowni i kopalni, kiedy to powstało większość budynków. Na terenie miasta ruszają cztery potężne inwestycje: budowa dwóch centrów handlowych, siedziby PGE oraz rozbudowa największego w mieście hotelu - informuje naszemiasto.pl

Praca wre na placu budowy galerii "Bawełnianka". Robotnicy wylewają już fundamenty. W najbliższych dniach mają się tam pojawić olbrzymie stacjonarne żurawie obrotowe.
- Na terenie budowy na razie pracuje kilkudziesięciu robotników, jednak wkrótce ta liczba ma sięgnąć trzech tysięcy osób.

Na budowie innego centrum handlowego - "Olimpii" przy ulicy kolejowej równiez pojawili sie j... więcej

Galeria Bawełnianka z Cinema3D

2011-06-25 22:08:21

Galeria Bawełnianka podpisała umowę z operatorem kinowym Cinema3D S.A. Będzie to pierwsze w Bełchatowie wielosalowe kino w technologii 3D.

- Cinema3D to rozrywka w pełnym wymiarze. Wybraliśmy właśnie tego operatora kinowego ze względu na profesjonalizm, najnowsze technologie oraz nowoczesne podejście do biznesu. To solidny partner biznesowy, oferujący najwyższe standardy usług. Ponadto Cinema3D to kino rodzinne, zapewniające najnowsze premiery, czyli znakomitą rozrywkę dla widzów - mówi Krzysztof Włuka, prezes sp... więcej

Bawełnianka wybrała generalnego wykonawcę

2011-04-28 14:57:56

Bawełnianka Spółka z o.o. wybrała firmę MIRBUD S.A. na generalnego wykonawcę centrum handlowo-rozrywkowego w Bełchatowie. – Zakończyliśmy proces wyboru generalnego wykonawcy. Umowa obejmuje realizację wszystkich prac związanych z powstaniem oczekiwanej przez mieszkańców Bełchatowa galerii - mówi Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka.

[i]- Nasza inwestycja będzie prowadzona przez jedną z najlepszych firm budowlanych świadczących usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. To doświadczony i solidny partner, który przeprowadził wiele poważnych realizacji, w tym obiektów handlowo-usługowych. Przekazanie placu budowy nastąpi 29 kwietnia 2011 roku, wtedy generalny wykonawca rozpocznie prace przygotowawcze do budowy galeri... więcej