Szczegóły 55-metrowego apartamentowca Nordic Astrum w Bydgoszczy

2016-11-17 14:23:36

 

Firma Nordic Development otrzymała pozwolenie na budowę 16-kondygnacyjnego budynku Nordic Astrum w Bydgoszczy. Obiekt, w którym znajdą się również luksusowe apartamenty powstanie na działce przy ulicy Babia Wieś.

Tak prezentował się będzie apartamentowiec nad Brdą

Tak prezentował się będzie apartamentowiec nad Brdą

Nordic Astrum będzie miał piętnaście pięter i wzniesie się na wysokość 55 metrów. W budynku zaplanowano 191 mieszkań, z czego najbardziej luksusowe apartamenty znajdą się na kondygnacjach od 10 pietra w górę. Najmniejsze lokale będą miały metraż od 35 metrów kwadratowych, a ekskluzywne apartamenty od 150 do nawet 200 mkw.


Oprócz mieszkań w budynku zaplanowano również lofty, restaurację, klub fitness, a nad samą rzeką Brdą powstanie amfiteatr i marina.

Niższe piętra Nordic Astrum zostaną zagospodarowane pod powierzchnię komercyjną. Oprócz lokali handlowo-usługowych ma się znaleźć tutaj również przestrzeń biurowa pod wynajem. Łącznie w ramach inwestycji dostępnych będzie 179 miejsc parkingowych, z czego większość znajdzie się w podziemnej hali garażowej.

Za projekt architektoniczny apartamentowca, który wzniesiony zostanie na terenie dawnej giełdy hurtowej, odpowiada biuro architektoniczne Arsplan Grzegorza Rosy z Bydgoszczy.

Pierwsze prac budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku i potrwają około 24 miesięcy.

 

Źródło Gazeta Wyborcza

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz