Za 6 miesięcy gotowy biurowiec Arkada Business Park

2017.10.13

Biurowiec Arkada Business Park w Bydgoszczy osiągnął już wysokość ostatniego piętra, czyli ponad 45 metrów. Z tej okazji na budowie obiektu, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Inwestorem projektu jest Arkada Invest, a generalnym wykonawcą firma Skanska.

Arkada Business Park to nowoczesny biurowiec ekologiczny klasy A, który ma dziesięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Łączna powierzchnia najmu w pierwszym etapie inwestycji wyniesie ponad 11 000 metrów kwadratowych. Będzie to pierwsza inwestycja biurowa w Bydgoszczy, która z uwagi na ubieganie się o eko certyfikat BREEAM

Budowa pierwszego biurowca w kompleksie rozpoczęła się pod koniec 2016 roku. Biurowiec powstaje nad bulwarami, przy głównym rondzie w mieście. Pod budynkiem znajduje się parking samochodowy o powierzchni ponad 3 600 mkw. wraz z miejscami postojowymi dla rowerów.

Obecnie na budowie Arkada Business Park trwają prace izolacyjne dachów i tarasów oraz prowadzone są prace instalacyjne, tynkarskie i dociepleniowe. Jak zapowiada firma Skanska, w ciągu najbliższych tygodniach realizacja inwestycji wkroczy w kolejny etap prac, związany z robotami drogowymi i wykończeniowymi.

Docelowo kompleks oferował będzie ponad 22 000 mkw. Budowa pierwszego biurowca Arkada Business Park dobiegnie końca za 6 miesięcy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.