Hotel przy Placu Katedralnym wybuduje Strabag

2017-08-11 13:34:48

 

Drugi etap budowy hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu wybuduje spółka Strabag. Inwestycja zostanie oddana do użytku w marcu 2019 roku.

Marka hotelowa MGallery by Sofitel zawita do Wrocławia

Marka hotelowa MGallery by Sofitel zawita do Wrocławia

Kolejny etap realizacji wrocławskiego hotelu pod szyldem MGallery by Sofitel, podobnie jak pierwszy etap, w którym doprowadzono prace budowlane do poziomu terenu, wykona spółka Strabag.


W ramach kontraktu o wartości 54 mln zł netto wykonany zostanie stan deweloperski hotelu z garażem podziemnym i infrastrukturą towarzyszącą powstanie na Ostrowie Tumskim obok archikatedry.

Hotel MGallery by Sofitel będzie 7-kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej wynoszącej 12 633 metrów kwadratowych i kubaturze 57 042 m sześc. Obiekt oferował będzie 184 pokoje dla gości, sale konferencyjne, salę balową oraz restaurację. Parking samochodowy pomieści 53 stanowiska.

Cechą wyróżniającą obiekt jest fasada zaprojektowana z klinkieru wypalanego metodą tradycyjną. Cegła została dobrana w taki sposób, aby nawiązywać do otaczającej hotel gotyckiej architektury sakralnej, w tym sąsiadującej z nim Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Cegły klinkierowe układane będą na prefabrykowanych gzymsach z betonu architektonicznego na białym cemencie.

Gzymsy zostaną przymocowane do stropów i nadciągów żelbetowych poprzez system łączników termoizolacyjnych co drugą kondygnację. Wewnątrz obiektu zaprojektowano ściany i stropy z betonu licowego bez dodatkowych wykończeń, co stanowi wyzwanie przy realizacji robót żelbetowych, ponieważ instalacje elektryczne, zatopione w ścianach i stropach, muszą być wykonane równolegle z tym zakresem prac.

Inwestorem jest firma Tacit Investment, a za projekt architektoniczny odpowiada Forum Architekci. Projekt wnętrz to zasługa pracowni Medusa Group. Hotel zostanie oddany do użytku w marcu 2019 roku.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz