Brzydki biurowiec PZU zniknie z centrum Wrocławia

2016-12-14 11:56:22

 

Wybudowany w latach 70' XX wieku, biurowiec PZU przy ulicy Oławskiej 35 we Wrocławiu ma zostać wyburzony. Właściciel obiektu złożył już wniosek o zgodę na jego rozbiórkę do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Biurowiec PZU zostanie wyburzony

Biurowiec PZU zostanie wyburzony

Biurowiec PZU przy placu Dominikańskim został zaprojektowany w latach 60' i pierwotnie zakładano, wybudowanie dwóch budynków biurowych według projektu architektonicznego profesora Ryszarda Natusiewicza.


Okolica zaniedbanego biurowca PZU w ostatnim czasie bardzo się zmieniła, przez co budynek przy Oławskiej 35 jeszcze bardziej odstaje architektonicznie od pozostałych obiektów.

PZU, jako firma, która od lat inwestuje również w nieruchomości, 12 grudnia br., złożyło wniosek do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego o zgodę na jego rozbiórkę. Jeszcze nie wiadomo co powstanie w miejsce wyburzonego 5-kondygnacyjnego biurowca

Obecnie właściciel działki przy placu Dominikańskim kończy realizację nowoczesnego budynku przy Komandorskiej 12, który składa się z sześciu kondygnacji i dysponuje powierzchnią najmu na poziomie 3 700 metrów kwadratowych. Wrocławski biurowiec realizowany jest zgodnie z wymogami zielonego certyfikatu LEED Gold.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz