Biurowiec Retro Office House rośnie ekspresowo

2017-10-11 12:44:06

 

Szybciej od zakładanego harmonogramu przebiegają prace budowlane wrocławskiego biurowca Retro Office House, który powstaje w centrum miasta, obok teatru Capitol. Inwestorem jest firma LC Corp.

Tak obecnie wygląda budowa biurowca Retro Office House (fot. alsen strasse 67)

Tak obecnie wygląda budowa biurowca Retro Office House (fot. alsen strasse 67)

Retro Office House we Wrocławiu będzie nowoczesnym biurowcem, który oferuje ponad 18 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w standardzie technicznym klasy A. Inwestycja dysponuje również lokalami handlowo-usługowymi oraz podziemną halą garażową na 155 miejsc postojowych.


Położony przy ulicy Piłsudskiego budynek, który zaprojektowany został przez renomowaną pracownię Kuryłowicz & Associates, nawiązuje stylem do lat 20-tych XX wieku. Modernistyczna bryła Retro Office House z zaokrąglonymi narożnikami, giętym po łuku szkłem, wewnętrznym patio i wykończeniami w stylu retro została obliczona na to, by jak najlepiej współgrać z otoczeniem.Biurowiec będzie miał sześć kondygnacji naziemnych o łącznej powierzchni wynoszącej 32 700 mkw. Maksymalna powierzchnia typowego piętra biurowego wynosi 4 150 mkw.

Jak informuje inwestor projektu, firma LC Corp, realizacja inwestycji wyprzedza harmonogram według, którego w drugim kwartale 2018 roku, biurowiec zostanie oddany do użytku.

Zamontowaliśmy już 250 z 530 elementów betonowych elewacji i 940 z 1150 okien. Zakończyliśmy montaż elewacji południowej i rozpoczęliśmy szklenie elewacji północnej. Ponadto w trakcie jest montaż elementów betonowych i szklenie elewacji wschodniej. Aktualnie wykonujemy również izolację dachu i montujemy świetliki w patiach. Udało się już także rozpocząć roboty murowe i instalacyjne


- mówi Witold Stańczak, kierownik projektu LC Corp.

Generalnym wykonawcą Retro Office House jest spółka Budimex, która dodatkowo wynajęła biura w budynku o łącznej powierzchni 7 034 mkw.

 

Źródło Urbanity.pl

 

Forum opinii

 Posty: 0

Odpowiedz